Pomagam uzyskać zgodę KOWR
na zbycie / nabycie ziemi rolnej >1,0 ha

Od 2016 r. obowiązują przepisy bardzo mocno utrudniające nabycie – a co za tym idzie – zbycie (najczęściej sprzedaż) ziemi rolnej powyżej 1,0000 ha (0,3000 ha – 0,9999ha problemu generalnie nie ma .-). …generalnie…

Zawiłości jest tak dużo, że nie sposób tego opisać…
Poziom wk….a TFU! – zdenerwowania wśród rolników i zwykłych obywateli jest MEGA duży. Ustawa w niczym nie pomaga dla narodu, wręcz przeciwnie, utrudnia, ale o tym sami się przekonacie, jeśli jeszcze tego nie doświadczyliście….. .-)
Jeśli nie wiesz o co chodzi, jeśli nie wiesz jak to zrobić, jak wypełnić wniosek, jakich słów użyć, jakie oświadczenia przygotować, co w ogóle zrobić i w jakiej kolejności – zapraszam do kontaktu.

Pomagam w formalnej i dość długiej procedurze uzyskania zgody KOWR na zbycie ziemi rolnej na rzecz osoby która nie jest rolnikiem indywidualnym.

Dzięki mojej pomocy ziemię rolną kupiło już trochę Polaków.
Najczęściej ci, którzy przed zakupem nie mają ani jednego metra kwadratowego jakiejkolwiek działki, rolnej czy budowlanej.

Procedura trwa minimum 2 miesiące.
Najczęściej 3,5 – 4 miesiące.
Rzadziej, w bardziej skomplikowanych przypadkach ok. 9-10 miesięcy.
Piszę to jako praktyk, a nie teoretyk.

Obszar działania:

Pomagałem kupującym i sprzedającym najczęściej w świętokrzyskim, mazowieckim i podlaskim. Ale ponieważ przepisy są takie same to nie ma problemu żebym Wam pomógł w Waszym województwie. Jak to w Polsce „w każdej gminie inaczej” – tutaj jest tak samo, oddziały nieco się różnią w praktyce pomiędzy sobą.
Mnóstwo rzeczy można załatwić zdalnie – bez względu czy jest jakiś srovid czy go nie ma – także zasięg mojego działania to cała Polska 🙂.

Kontakt:
Wojciech Nalepa tel. 889-205-615.

Pamiętaj!

Grunt, to ziemia!